Co zawiera cena za reportaż ślubny?

Cena za usługę zawiera obsługę fotograficzną uroczystości w wybranym przez Parę Młodą zakresie, autorską selekcję i obróbkę zdjęć oraz przygotowanie i udostępnienie zdjęć w prywatnej, zabezpieczonej hasłem galerii internetowej.
Do każdego pakietu dołączony jest również pakiet wysokiej jakości odbitek oraz pendrive z zapisanymi na nim fotografiami – w eleganckim, spersonalizowanym opakowaniu.

Jaka jest cena za fotografie ślubne
i inne usługi?

Dokładny cennik naszych usług wraz z cenami oferowanych przez nas produktów fotograficznych możecie otrzymać po przesłaniu do nas zapytania ofertowego. Wykorzystajcie do tego formularz na stronie KONTAKT.
Zachęcamy również do umówienia się na spotkanie w dogodnym dla Was miejscu i czasie, gdzie będziemy mogli spokojnie porozmawiać na temat naszej oferty oraz przedstawić wszystkie szczegóły.

Chcielibyśmy aby reportaż ślubny był dłuższy niż zakładany w pakiecie

Oczywiście jest taka możliwość. Każda dodatkowa godzina pracy fotografa ponad czas, który zamówiliście w pakiecie to koszt 100,-zł. Fotografujemy jednak maksymalnie do oczepin włącznie (czyli do ok. 1:00).

Czy dojazd na miejsce ślubu jest
wliczony w cenę?

W cenie każdego pakietu ślubnego zawarty jest dojazd na odległość do 200km od Kielc. Koszt dojazdu na większe odległości to 1zł za każdy dodatkowy kilometr.

Czy dojeżdżacie do…?

Fotografujemy dla naszych klientów na terenie całej Polski. Jeśli będziecie chcieli z Nami współpracować – dojedziemy w każdy zakątek naszego kraju.

Ile zdjęć ze ślubu dostaniemy?

W zależności od wybranego pakietu otrzymacie od 200 do 500 fotografii. Opowiemy Waszą historię uchwyconą na naszych fotografiach w taki sposób, aby jak najlepiej oddać klimat i atmosferę Waszego najważniejszego dnia.

Czy możemy dostać wszystkie zdjęcia,
które zostały zrobione?

W dniu ślubu wykonujemy nawet do kilku tysięcy ujęć, które potem poddajemy selekcji i obróbce, aby na końcu pozostały tylko te najpiękniejsze i wyjątkowe kadry. Zdjęcia, które odrzucamy podczas selekcji są jak materiał, który odcina krawiec szyjąc garnitur czy suknię ślubną. Wszystko po to, abyście oglądali swoje wspomnienia z prawdziwą przyjemnością.

Czy możemy liczyć na obniżenie ceny poprzez pominięcie selekcji, obróbki
i przekazanie samych plików RAW?

Nie przewidujemy takiej możliwości. Autorska selekcja i obróbka są integralną częścią wykonywanych przez nas fotografii. Pliki RAW pozostają w naszym archiwum i zarówno one, jak i prawa autorskie do fotografii są naszą własnością.

Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy zarezerwować datę ślubu?

Im wcześniej tym lepiej. Najczęściej jest to 1-1,5 roku przed ślubem. Lecz jeśli Wasz ślub jest za np. za dwa miesiące – też koniecznie zapytajcie o termin.

Jeśli mamy dwa zapytania o tę samą datę – wtedy oczywiście zainteresowani zostają o tym poinformowani. Kto pierwszy potwierdzi rezerwację terminu (co wiąże się z podpisaniem umowy i wpłatą zadatku) – wygrywa.

Sesje ślubne, narzeczeńskie i portretowe realizujemy w terminach wolnych od reportaży ślubnych (najczęściej od poniedziałku do piątku). Datę możemy dostosować do Waszej dostępności. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rezerwację terminu.

Jakie są warunki płatności za zlecenie?

Kiedy potwierdzicie już termin i podpiszemy umowę poprosimy Was o wpłatę zaliczki (najczęściej będzie to 20-30 % wartości całego zamówienia). Zapłata pozostałej części uzgodnionej kwoty powinna nastąpić najpóźniej w dniu ślubu.

Nie możemy się spotkać osobiście. Jak w takiej sytuacji podpiszemy umowę?

Jeśli mieszkacie daleko i nie możemy się spotkać – nie ma żadnych przeszkód, aby sprawnie ustalić wszystkie szczegóły, podpisać umowę i zarezerwować termin. Wszystko możemy zrobić korzystając z telefonu czy e-maila. Umowę przygotujemy i prześlemy wtedy w formie pliku PDF. Państwo ją tylko wydrukują, podpiszą i prześlą do nas skan podpisanego dokumentu. Jeśli chcielibyście mieć taki dokument podpisany również z naszej strony – wydrukujecie i podpiszecie dwie kopie umowy, a potem listem poleconym wyślecie je na nasz adres. Jeden egzemplarz zostanie u nas, a drugi, podpisany przez nas, odeślemy.
Wpłata zaliczki w takim wypadku będzie możliwa przelewem na podane w umowie konto.

Po jakim czasie będziemy mogli zobaczyć gotowe zdjęcia?

Fotografie w wersji cyfrowej, czyli np. w postaci galerii internetowej będą dostępne najpóźniej w 60 dni po Waszym ślubie. Fotoalbumy i wszelkie inne produkty, które zamówicie powinny być gotowe w maksymalnie 30 dni od wybrania przez Was fotografii.

Czym różni się krótki plener
w dniu ślubu od sesji zdjęciowej w innym dniu?

Plener w dniu ślubu trwa maksymalnie 45 minut, a to dlatego, że nie chcemy abyście ani Wy nie stracili wspaniałej zabawy, ani Wasi goście nie martwili się o to gdzie jesteście.

Sesja w innym dniu pozwala nam na nieco więcej swobody. Trwa zazwyczaj 2-3 godziny. Możemy w tym czasie odwiedzić kilka lokacji, a ponieważ na taką sesję zazwyczaj umawiamy się już po ślubie – nie musicie się denerwować, że coś się stanie z Waszymi cennymi strojami.

Jeśli chcecie się przekonać jak przebiega taka sesja i jak pracujemy – zapraszamy na sesję narzeczeńską.

Kto wybiera zdjęcia do fotoalbumu / fotoksiążki?

Wynajmujecie nas aby Wasze wspomnienia miały odpowiednią oprawę. Mając spore doświadczenie zarówno w fotografii, jak i w projektowaniu graficznym przygotujemy dla Was fotoalbum / fotoksiążkę w taki sposób, aby doskonale opowiadał Waszą historię. Wybierzemy najpiękniejsze i najbardziej wzruszające zdjęcia.

Jeśli jednak po obejrzeniu galerii internetowej zakochacie się w jakichś fotografiach i nie będziecie mogli wyobrazić sobie swojego albumu bez nich – macie możliwość oznaczyć je “serduszkiem” i wysłać do nas.
Skomponujemy je razem z fotografiami wybranymi przez nas, aby efekt był w pełni profesjonalny i zapierający dech w piersiach.

Chcemy udostępnić fotografie z naszego ślubu w mediach społecznościowych. Jak to zrobić?

Każda para otrzymuje od nas dodatkowo zestaw wszystkich fotografii przygotowany specjalnie do udostępniania w internecie i mediach społecznościowych. Zdjęcia te są zapisane w mniejszej rozdzielczości i opatrzone podpisem autora.

Macie inne pytania, na które nie znaleźliście tutaj odpowiedzi?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, lub do rozmowy telefonicznej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.